Blogi ...:::ToP BlOgI:::... Top 100 stron turystycznych .:: Nasze wycieczki - podróże małe i duże :) ::.: 2019-12-01 Zielonym Szlakiem Nordic Walking - "Jagodowych Wzgórz"

Baner

niedziela, 1 grudnia 2019

2019-12-01 Zielonym Szlakiem Nordic Walking - "Jagodowych Wzgórz"

Tydzień temu zrobiliśmy sobie szlak "Szybki Bismarck". A dzisiaj mimo nie ciekawej pogody zrobiliśmy szlak zielony "Jagodowych Wzgórz". Było chłodno ale najważniejsze że nie padało. Zachęcamy do przejścia kolejnego szlaku :)


Nazwa szlaku: JAGODOWYCH WZGÓRZ

Kolor szlaku: ZIELONY

Długość szlaku: 7,0 KM

Trasa szlaku: Amfiteatr – Jagodowe Wzgórze - AmfiteatrOpis szlaku:
Wyruszamy na trasę z parkingu przy Amfiteatrze. Powietrze pachnie kwiatem lipy, a w powietrzu unoszą się wspomnienia o Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Był kiedyś taki festiwal.
Idziemy cały czas prosto. Skręcamy tylko w prawo by „przeskoczyć” lekkie wzniesienie pod liniami energetycznymi i znów wychodzimy na długą prostą, która lekko tylko się odchylając zaprowadzi nas do Jagodowego Wzgórza. (najwyższe wyniesienie w granicach miasta Zielona Góra)
Droga prowadzi nas dalej. Za Jagodowym Wzgórzem skręcamy w lewo. Modrzewiowa enklawa mieni się słońcem w zielonych igłach. Jeszcze kilkaset metrów i jest… najpiękniejsza część szlaku. Po lewej i po prawej stronie zbocza porośnięte dywanowo jagodzinami. Wspinamy się w prawo do góry. Tuż dalej szlak łączy się na chwilę ze szlakiem „Szybki Bismarck”. Idziemy w kierunku Wieży Bismarcka, ale ok. 100 m przed skręcamy ostro w lewo… droga gwałtownie opada w wąwóz.
Przecinamy kolejne jagodowe wzgórza, aż dochodzimy do Góry Prawdy. Stromym jej zboczem wychodzimy na kolejną połać borówek czarnych i czerwonych. Szlaki czerwony i zielony znów biegną wspólnie. Rozdzielają się tuż przed popularnym „źródełkiem”. Zielony w lewo. Szeroką drogą szutrową prosto i w prawo, lewym zboczem Góry Tatrzańskiej wychodzimy na aleję, którą weszliśmy do lasu przy Amfiteatrze.

Dojazd/ Powrót: Do amfiteatru im. Anny German - autobusem MZK linią: "5", "8", "14".


My poszliśmy w oddwrotną stronę do opisu, ale najważniejsze, że cała pętle zrobiliśmy :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza